Sa zebrom sigurno u školu

Na početku svake školske godine pa tako i ove, djelatnici MUP-a i Gradskog društva Crvenog križa održali su za naše prvašiće edukativno predavanje s ciljem upoznavanja osnovnih i životno važnih pravila ponašanja na putu od kuće do škole.

Prvašići su sa zanimanjem usvajali prometna pravila vezana uz odgovorno ponašanje pješaka kao sudionika u prometu. Aktivno su sudjelovali na proširivanju i obnavljanju spoznaja o sigurnom ponašanju u prometu, izvođenju zaključaka i prepoznavanju i razlikovanju pravilnog od nepravilnog ponašanja u različitim prometnim situacijama s kojima se susreću pješaci prilikom kretanja i prelaženja prometnice.

Upoznali su sadržaj torbe prve pomoći te kada se i kako prva pomoć pruža pri manjim povredama.

Na kraju druženja razveselili su ih pokloni koje su dobili – reflektirajuća kišna kabanica i edukativnu slikovnicu Pomozi medi Jurici na putu do škole .

Mudre glavice malih prvašića zapamtile su ovo:

- Ne smijemo trčati po cesti! Moramo biti blizu trave na nogostupu! (Denis,Roko)

- Ako su parkirani automobili uz cestu, POTRAŽI ZEBRU i prijeđi cestu! (Lucija, Kaja)

- Ne hodaj uz rub ceste! Makni se da ne padneš, da te tko ne pregazi! (David, Dora)

- Kad je na semaforu upaljeno ZELENO SVJETLO, prijeđi cestu! (Tena, Petra)

- Nosi kabanicu kad pada kiša jer kad imaš kišobran ne vidiš crveno ili zeleno svjetlo na semaforu! ( Leo, Eva )

- U školu kreni na vrijeme, jer ako žuriš zaboraviš sve o ponašanju u prometu!  (Karlo, Nika)

- Kad želiš prijeći prometnicu STANI! Pogledaj LIJEVO pa DESNO i opet LIJEVO i onda ako nema automobila KRENI i prijeđi cestu! (Roko, Dona)

- Cestu je najsigurnije prelaziti na obilježenom pješačkom prijelazu, zebri. (Luka, Iva) - Cesta nije mjesto za igru! (Mateo)

- Budi vezan pojasom u automobilu! Ako mama zakoči, siguran si! (Kaja, Laura)

- Želiš li prijeći cestu na zebri, a vozač automobila ti nije stao, ČEKAJ, neka prođe!  (Tena, Dorotea)

- U slučaju nesreće zovemo hitnu medicinsku službu na broj 194 ili 112. (Dominik )