Posjet  krapinskom neandertalcu i Dvoru Veliki Tabor

Učenici petih razreda Osnovne škole „Vladimir Nazor“ iz Svetog Ilije krenuli su 3. studenog 2017. godine u posjet Hrvatskom zagorju. Posjet je organizirala i vodila učiteljica Povijesti Martina Sedlar, a učenike su pratile njihove razrednice Marija Ružić i Tajana Cikojević.

Tom su prilikom učenici posjetili Muzej krapinskih neandertalaca u Krapini i Dvor Veliki Tabor. Učiteljica Martina Sedlar istaknula je da je cilj aktivnosti bio proširiti znanje o prapovijesti o kojoj učenici uče u 5. razredu.

Učenici su razgledali izložbeni prostor uz stručno vodstvo, sudjelovali u radionici u kojoj su izrađivali glinene životinje iz doba neandertalaca. Dvor Veliki Tabor bio je također vrlo zanimljiv. Srednjovjekovni dvorac ima stalni postav koji su učenici pogledali, a najprivlačnija im je bila mučionica. Uz razgledavanje poslušali su i legendu o poznatoj Veroniki Desinićkoj.

Posjet je bio pravi izazov za petaše, posebno za one koji su tamo bili prvi puta. Učenje i zabava obogatili su ih još za jedno iskustvo više.