To je vrijeme ljubavi i mira

Svečana Božićna priredba koju su pripremili učenici naše škole pod vođenjem svojih učiteljica održala se u četvrtak, 21. prosinca 2017. godine u Pastoralnom centru Vilim Cecelja u Svetome Iliji. Brojni uzvanici, djelatnici škole, učenici, roditelji i drugi članovi obitelji učenika dupkom su napunili dvoranu Pastoralnog centra, a tražilo se i mjesto više.

Program priredbe vodili su petaši Hana Posavec-Lončarić i Bruno Ivičević. Ovaj simpatičan voditeljski par pripremala je učiteljica Magdalena Njegovec, koordinatorica ovogodišnje Božićne priredbe.

Priredba je započela pjesmom Velikog pjevačkog zbora koji je uz pratnju tamburaša otpjevao pjesmu Danas se čuje. Osim ove prekrasne tradicionalne božićne pjesme, zbor je tijekom priredbe otpjevao i pjesme Bibbidi-bobbidi-boo, Rock my soul i Happy Christmas. Veliki pjevački zbor i tamburaše pripremila je učiteljica Jelena Keretić.

Budući da je božićno vrijeme, vrijeme ljubavi i mira, temu ljubavi uprizorila je scenska skupina viših razreda koja je pod vođenjem učiteljice Maje Priher izvela predstavu Kak je Blaž iskal ljubaf. Svojim glumačkim umijećem, učenice su nasmijale mnogobrojnu publiku koju je potom toplim riječima pozdravila i ravnateljica Anđelka Rihtarić. Ravnateljica se prisjetila svoga djetinjstva i ispričala kako je njezina obitelj slavila Badnjak i Božić. Naglasila je da je Božić blagdan obitelji i pozvala sve roditelje, djedove i bake da se ovoga Božića prisjete starih običaja i da ovaj Božić učine malo drugačijim - boljim, ljepšim i toplijim. Svima je poželjela sretne blagdane uz želju da nas svjetlost Božića koja je zasjala prije više od 2000 godina i dalje grije, da nam pokazuje i rasvjetljava put.

Da je Božić blizu i da već kuca na vrata, svojim plesnim pokretima pokazala je Plesna skupina u izvedbi Božić kuca na vrata. Male plesačice uvježbala je učiteljica Anica Hajdinjak. Koliko su dobri pjesnici, pokazali su učenici Dramske družine Blümchen koji su vrlo tečno i samouvjereno govorili stihove o Božiću koje su sami napisali, i to, naravno, na njemačkom jeziku. Za nastup ih je pripremila učiteljica Maja Majnarić. Dramska skupina učenika razredne nastave s učiteljicom Danicom Detić uprizorila je scensku igru Razgovor s pastirima u kojoj dva mala, prekrasna, rasplesana anđela javljaju pastirima najveću i najčudesniju vijest.

Na kraju druženja nastupio je raspjevani i rasplesani Mali pjevački zbor i otpjevao pjesme Život nije siv i Ono što ostaje uz pratnju gitara koje su zasvirali mama Lidija Detić i tata Saša Ivičević.

Za svoje su nastupe učenici bili nagrađeni velikim pljeskom, a njihove su učiteljice u znak zahvale za odličnu pripremu učenika primile božićne zvijezde. Božićne zvijezde u znak zahvale primili su i vlč. Izidor Ferek koji Školi uvijek rado ustupi dvoranu Pastoralnog centra, tata Saša Ivičević i mama Lidija Detić za glazbenu pratnju, tonski majstori učitelji Darko Meštrić i Igor Puček te učiteljica Likovne kulture Dijana Piskač koja je s učenicima uredila pozornicu dvorane. Prekrasni likovni radovi s motivom rođenja malog Spasitelja, plijenili su pozornost promatrača i u njihovim srcima budili radost, toplinu i ljubav, osjećaje koje su i učenici svojim nastupima i osmjesima na licima podijelili sa svima prisutnima u dvorani.                                                                                                                                                 Tatjana Slunjski