Druženje s Kokom i sv. Nikolom

U srijedu, 6. prosinca 2017. godine učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama i učiteljem radosno su krenuli u Lumini centar. U CineStaru su gledali film Uzbuna na Zelenom vrhu prema istoimenom romanu Ivana Kušana. Film je bio poučan, vrlo zanimljiv, uzbudljiv i pun iznenađenja.

Nakon završetka filma na veliko veselje učenika i uz veliki pljesak, na pozornici se pojavio dragi sveti Nikola s košarom punom darova. Srdačno nas je pozdravio i svim je svojim imenjacima čestitao imendan, a i mi smo uzvratili čestitke.

Prvašica Kaja Odak pjevala je pjesmu svetom Nikoli, a pridružile su joj se i trećašice Dorotea Fogec i Laura Jurišak.

Sveti Nikola svim je učenicima podijelio vrećicu s darovima u kojoj su se našli slatkiši i knjiga Hrvoja Kekeza Najveći hrvatski znanstvenici.

U vedrom i veselom raspoloženju, uz smijeh i pljesak, zahvalili smo svetom Nikoli, tom dragom svecu, zaštitniku djece, mornara, putnika i siromašnih djevojaka koji svake godine unosi životnu radost djeci i odraslima.

U poslijepodnevnoj smjeni učenike viših razreda dočekalo je također iznenađenje povodom blagdana svetog Nikole. Poklon svetoga Nikole uručili su im njihovi učitelji. Razdragana lica učenika iskazivala su zahvalnost za primljeni darak, sa željom da ih sveti Nikola ponovno posjeti bez Krampusa i šibe iduće godine.