Marljive ručice i darežljivi učenici

U prošlosti, na dan proslave  Svetoga Valentina ljudi su svoju djecu slali u šumarke jer su vjerovali da je u noć uoči Valentinova ptičja svadba. Odrasli su te večeri ostavljali hranu i slatkiše u grmlju, a sljedećeg bi jutra  djeca bosa odlazila tražiti ostatke hrane odnosno ptičje svadbe. Djeca su jedva čekala Valentinovo, jer su darivali  jedni druge skromnim poklonima koje su sami izrađivali. Taj se običaj zadržao u našem kraju sve do danas.

U ponedjeljak, 12. veljače 2018. u hodniku naše škole prodavali su se proizvodi koje su izradili učenici od prvog do osmog razreda, članovi Cvjećarske skupine, Malih i Velikih vezilja, Vrtlarske skupine te skupina „Igle i konci“ i „Slikanje na svili“. Marljivi učenici pripremali su proizvode još od Božića, odnosno nakon Božićne prodaje. Vezilje su pripremile mirisna srca od lavande i mirisne jastučiće. Cvjećarska je skupina radila poruke i srca na štapićima. Vrtlarska skupina napravila je  mirisne sapunčiće od lavande u obliku srca, cvijetića i leptirića. Igle i konci izrađivali su srca od flisa različitih veličina i ukrasa. Bile su tu i svilene marame koje su oslikali učenici skupine „Slikanje na svili“.

Puno je sitnica kupljeno što znači da se puno i darivalo. Učenike je privukla preciznost, kreativnost, maštovitost, ljepota i raznolikost proizvoda koje su izradili njihovi prijatelji.