Kutak za opuštajući trenutak

S početkom drugog polugodišta u našoj su se školi dogodile male, ali slatke promjene u uređenju hodnika kojima svakodnevno prolazimo. Ulazeći u glavni školski hodnik, svatko je mogao uočiti jedan vrlo simpatičan detalj. U kutiću nasuprot vrata nalazi se sada mala šarena klupica i stolić s noćnom svjetiljkom. Svaki učenik ili učitelj odmah poželi tu sjesti i predahnuti na trenutak.

No hodnike u prizemlju i na katu krase još dva naslonjača u kojima naši učenici ležerno sjede, uče i razgovaraju, jedan je oku ugodne ljubičaste boje, a drugi crvene. U ostaklenoj niši nasuprot zbornice smještena su dva udobna stolca u koja sjedaju i naši učitelji za vrijeme odmora dok čekaju svoje učenike ili razgovaraju s roditeljima. Za svakog od tih kutaka škole možemo doista reći: kutak za opuštajući trenutak.

U razgovoru s nama, ravnateljica škole Anđelka Rihtarić je istaknula i poručila učenicima: „Kao ravnateljica već sam jako dugo željela tako urediti našu školu. Zašto? Škola je vaš drugi dom. Ona mora biti lijepa i udobna. Ipak ste vi, učenici, pola dana u školi, a drugu polovicu kod kuće. U našoj školi učenici sada mogu steći dojam kao da su u svojoj obitelji. Ti dijelovi namještaja služe druženju, odmaranju, razgovorima. Nekako je udobnije. Pohvaljujem sve učenike i vesela sam zbog toga što učenici čuvaju namještaj i što ga ne uništavaju. Budite takvi i dalje.“

Ovdje možete prolistati brošuru s fotografijama i tako virtualno prošetati školom.