Velik izazov i predivno iskustvo

Predškolci iz Dječjeg vrtića „Anđeo“ iz Svetoga Ilije i Dječjeg vrtića „Dječji svijet“ iz Beretinca u ponedjeljak, 26. veljače 2018. posjetili su našu školu kako bi upoznali svoje buduće učitelje i vidjeli kako je biti na nastavi. Učenici 4.a i učiteljica Jasenka Minđek pripremili su im sat Hrvatskoga jezika, a učenici 4.b i učitelj Darko Meštrić sat Matematike.

Na satu Hrvatskoga jezika u 4.a, nakon uvodnog upoznavanja, učenica Magdalena Cmrečak prepričala je predškolcima početak romana Družba Pere Kvržice, a potom su ostali učenici odglumili radnju romana. Predškolcima je bilo jako zabavno gledati učenike kako glume i poslušati priču o Peri i njegovoj družbi koja je obnovila mlin. Nakon što su saznali što je to mlin i kako izgleda, učiteljica Jasenka Minđek podijelila im je dijelove vjetrenjača koje su predškolci uz pomoć četvrtaša uspješno složili. Na kraju sata zabavili su se bojanjem crteža mlina i cvijeća. Na znak zvona koje je označilo kraj školskog sata, četvrtaši i predškolci otišli su zajedno do blagovaonice na užinu, a nakon užine na nastavu u 4.b koji im je zajedno s učiteljem Darkom Meštrićem pripremio zanimljiv sat Matematike. Na satu su igrali razne matematičke igre, smijali se i zabavljali.

Druženje s predškolcima nama je četvtašima bio velik izazov i predivno iskustvo. Želimo im puno uspjeha kada najesen krenu u školu.