Trenutci učenja i druženja u Školi plivanja

Svake školske godine učenici trećih razreda naše škole polaze Školu plivanja na Varaždinskim bazenima. Konačno smo i mi ove godine bili sretnici i uživali u kupanju na bazenima.

Škola plivanja trajala je pet dana po četiri školska sata. Taj  tjedan u školi imali smo samo tri školska sata što nas je veselilo i nismo dobivali puno zadaće jer su nas učiteljice malo štedjele. Bili smo jako nestrpljivi i jedva smo čekali 10 i 30 sati kada je po nas dolazio autobus i kada smo napokon krenuli bili smo jako sretni i veseli. Kada smo stigli u hodniku nas je čekao trener. Tada smo krenuli u kabine gdje smo se skinuli u kupaće kostime. Prvi dan trener je testirao sve učenice i učenike i odredio je tko je plivač, tko plutač a tko ne zna plivati. Svaka grupa dobila je svoga trenera ili trenericu. Nakon dva sata plivanja imali smo vrijeme za odmor. Bili smo jako gladni i jedva smo čekali da nešto pojedemo. Svatko je nešto donio i zamotani u ručnike,  pojeli smo sve što smo donijeli. Nakon kratkoga odmora opet smo išli na plivanje a pred kraj smo imali slobodno vrijeme za igru u bazenima.

Na plivanju smo naučili tri tehnike plivanja: prsno, leđno i kraul. Bilo nam je jako zabavno kada nam je trener dopustio skakati sa skakaonica. Zadnji dan smo imali testiranje, a poslije toga smo plivali i igrali se uz glazbu. Jedva čekamo kada ćemo dobiti diplome. Cijeli tjedan uživali smo u kupanju i mi bi sve to opet ponovili sljedeće godine.