Zaljubljenici u matematiku imaju svoj Festival

Osamnaest učenika naše škole u pratnji učiteljice Matematike Snježane Plantak i učiteljice razredne nastave Ljubice Barulek sudjelovali su na 4. Festivalu Matematike u Varaždinu.

U četvrtak, 5. travnja održan je 4. Festival Matematike u Varaždinu u organizaciji Varaždinske županije sa Centrom izvrsnosti iz Matematike u suradnji sa Županijskim stručnim vijećem učitelja i nastavnika Matematike i učitelja razredne nastave Varaždinske županije.

Osnovni motiv organizacije ovog festivala je promicanje i popularizacija Matematike, poticanje logičkog mišljenja i matematičkih sposobnosti kod učenika, povezivanje i primjena matematičkih znanja, kreativnost, inovativnost i stvaralaštvo učenika.

Tema ovogodišnjeg festivala bilo je gospodarstvo Varaždinske županije. Na festivalu su mogli sudjelovati učenici od prvog razreda osnovne škole do četvrtog razreda srednje škole, a mogli su se okušati u pojedinačnom i ekipnom rješavanju zadataka iz Matematike te izradi plakata, modela, maketa i prezentacija ili u izboru za najbolju bilježnicu.

Upravo u izboru najbolje bilježnice naša škola ima dvoje pobjednika. Nagradu za jednu od najboljih bilježnica i ove godine osvojio je učenik sedmog razreda Mihael Šinko te učenica petog razreda Leona Fotak. Čestitamo!

U natjecateljskom dijelu rješavanja matematičkih zadataka iz naše škole je sudjelovalo šest učenika trećeg razreda pod mentorstvom učiteljice Ljubice Barulek, pet učenika petih i dvije učenice sedmih razreda pod mentorstvom učitelja Igora Pučeka i četiri učenika šestih razreda pod mentorstvom učiteljice Snježane Plantak. Većina učenika sudjelovala je u pojedinačnom natjecanju dok se njih četvero okušalo i u ekipnom.

Najbolji plasman postigla je učenica sedmih razreda Nikolina Golubar koja je od svih učenika svoje generacije bila sedma. Čestitamo Nikolini i čestitamo svima ostalima koji su sudjelovali na ovogodišnjem festivalu!

Osim u natjecateljskom dijelu učenici su mogli sudjelovati u radionicama pripremljenima za njih te se upoznati sa zanimljivostima iz Kemije, Fizike i Informatike s kojima su ih upoznali Centri izvrsnosti. Za mentore su bila pripremljena predavanja gdje su se mogli upoznati s novim metodama i alatima koje mogu koristiti u nastavi matematike.

Svake godine je sve veći interes učenika za festival. Ove godine na festivalu je sudjelovalo više od tisuću učenika i oko sto šezdeset mentora iz osam županija. Veseli nas što se u našoj školi već rade planovi za idući festival i to upravo od strane učenika.