Ulicama moga grada

Učenici 2.a i 2.b razreda sa svojim su učiteljicama Danicom Detić i Sanjom Požgaj posjetili Varaždin 18. svibnja 2018. godine. Prošetali su gradskim ulicama i trgovima te razgledali neke od njegovih kulturnih i povijesnih znamenitosti.

U jutarnjim satima prošetali smo gradskom tržnicom. Zatim smo se zaputili prema Varaždinskoj katedrali. Razgledali smo njezinu raskošnu baroknu unutrašnjost. Učinilo nam se kao da je sva od zlata. Izašli smo iz katedrale i preko glavnog gradskog trga krenuli prema pošti. Razmišljala sam o Poštarskoj bajci, Kolbabi i poštanskim patuljcima. Umjesto njih na pošti nas je dočekala gužva. Poštanska službenica govorila nam je o važnosti pošte te o poslovima koji se tamo mogu obaviti.
Uskoro smo opet bili na gradskim ulicama. Ovoga puta živahno smo koračali prema muzeju Stari grad. U muzeju smo razgledali staro oružje, namještaj, odjeću, posuđe, nakit, slike i mnoge druge vrijedne predmete. Zaželjeli smo želju i bacili novčić u zdenac sreće koji se nalazi u dvorišnom dijelu muzeja. Nakon muzeja posjetili smo Varaždinsko groblje, a onda smo požurili na ručak u Studentski dom.

Na kraju našeg  puta autobus nas je odvezao do gradske Arene uz rijeku Dravu. Na obližnjem igralištu uživali smo u igri i veselom druženju.
Sunce se neprimjetno otkotrljalo na drugu stranu neba. Doplovio je oblak i pljusnula je kiša. Veseli i razdragani požurili smo u autobus i sretno se vratili kući.