179. rođendan naše škole

Dana 30. svibnja 2018. proslavili smo 179. rođendan naše škole. Proslava se održala u Pastoralnom centru „Vilim Cecelja“ u Svetom Iliji. Učenici i učitelji pripremili su svečanu priredbu kojoj je koordinatorica bila učiteljica Danica  Detić. Program su vodile simpatične učenice 2.a razreda Ema Kefelja i Marija Jalšovec.

Priredba  je započela himnom Lijepa naša koju ju izveo Tamburaški orkestar i Pjevački zbor, a pripremala ih je učiteljica Jelena Keretić. Nakon himne razveselio nas je Pjevački zbor s pjesmom Nek svud ljubav sja. Potom nam je tople riječi dobrodošlice uputila ravnateljica Anđelka Rihtarić. Scenska skupina pod vođenjem učiteljice Maje Priher izvela je recital Moj dom.

Zatim je prikazan njihov animirani film Bojastični Vilko kojeg su članice scenske skupine izradile kada su ove godine posjetile Školu animiranog filma u Čakovcu. Učenice su tamo naučile kako u posebnom programu obojati crteže potrebne za kreiranje crtanog filma, a to im je pokazala voditeljica radionice animiranog filma Jasminka Bijelić-Ljubić koja je na priredbi bila posebna gošća.

Učiteljice Marija Ružić i Maja Majnarić pripremile su kao sljedeću točku izvedbu pjesme na njemačkom jeziku Du baust mich auf koju su otpjevale učenice Franja Sokol, Klara Stankus i Izidora Osonjački. Nakon pjesme Folklorna skupina koju vodi učiteljica Sanja Požgaj izvela je Dječje igre i plesove Slavonije, a Pjevački zbor koji vodi učiteljica Jelena Keretić pripremio je za djecu, roditelje i učitelje još dvije pjesme Radoznali dimnjak i Jimba, jimba papaluška.

Šest učenika ove je godine bilo predloženo za učenika generacije. Bili su to: Helena Bosilj, Elizabeta Cikač i Ana Pintarić iz 8.a te Niko Margeta, Timotej Šredl i Filip Štriga iz 8.b razreda. Učenikom generacije proglašen je Timotej Šredl kojemu je ravnateljica uručila i prigodan dar - prijenosno računalo. Iznenađen, ali presretan Timotej zahvalio se i publici poručio da će se truditi, učiti i dalje biti uzoran i marljiv učenik.

Ove školske godine na županijskim i državnim natjecanjima sudjelovalo je čak 107 učenika naše škole te je na ovoj svečanosti bila prilika predstaviti njih i njihove mentore. Uz glazbenu pratnju njih je stotinjak stupilo na pozornicu i pokazalo se publici.

Na kraju programa Mali je pjevački zbor kojeg je pripremala učiteljica Mirjana Osonjački otpjevao pjesmu Mama, hvala ti.

Za tehničku podršku i glazbenu pratnju zaslužni su bili učitelji Igor Puček i Darko Meštrić.

Uz svečanu priredbu svi su posjetitelji mogli razgledati i kupiti proizvode Učeničke zadruge „Ilek“ koje su učenici zajedno s voditeljicom, učiteljicom Martinom Sedlar priredili na štandu ispred Pastoralnoga centra.