Obitelji naših trećaša družile se uz knjige iz naprtnjače

Naša se škola već sedmu godinu zaredom uključila u nacionalni projekt Čitamo mi, u obitelji svi. Crvena i siva knjižnična naprtnjača i ove su školske godine putovale u obitelji naših učenika 3.a i 3.b razreda.

U ovaj projekt poticanja čitanja ove se školske godine na nacionalnoj razini uključilo 135 osnovnih škola s 249 razreda i oko 4329 učenika. U našoj školi projekt su realiziraliknjižničarka Tatjana Slunjski, učiteljice Ljubica Barulek i Mirjana Osonjački i učenici 3.a i 3.b razreda sa svojim obiteljima.

Projekt je zamišljen da knjižnična naprtnjača u kojoj je sedam knjiga različite tematike za djecu i odrasle boravi u obitelj jednog učenika tijekom pet dana, od petka do srijede. Tijekom tih pet dana djeca, roditelji i drugi članovi obitelji zajedno provode slobodno vrijeme uz knjige iz naprtnjače, i to barem 15 do 30 minuta dnevno, čitajući na različite načine. Projektom se želi potaknuti učenike da stvore naviku čitanja, roditelje da svojoj djeci pokažu koliko je važno čitati, a cijelu obitelj da kvalitetno uz knjigu provodi slobodno vrijeme. U naprtnjači je i Bilježnica dojmova u koju učenici bilježe svoje osjećaje o obiteljskom čitanju, zanimljive događaje, a mogu napisati i stihove o čitanju u obitelji ili nešto nacrtati.

Više informacija o projektu saznajte klikom na:

Trećaši i njihove obitelji ove su godine u naprtnjačama mogli pronaći sljedeće zanimljive naslove za zajedničko druženje.