Dragi petaši, šestaši, sedmaši i osmaši,

prijavite se na natjecanje “Čitanjem do zvijezda“ (ČDZ) na kojem su učenici naše škole dosad rado sudjelovali i neki od njih postigli zapažene rezultate kao ekipa. Tema ovogodišnjeg natjecanja su ljetni praznici sa službenim nazivom "Ljeto priča priče"

Natjecanje se sastoji od kviza znanja za koji je potrebno pročitati tri romana iz kojih se odgovara na pitanja na svim razinama natjecanja. To su romani: Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom Julijane Matanović, Ljeto na jezeru Čiču Jasminke Tihi-Stepanić i roman Blizanke Ericha Kästnera.

Školska razina natjecanja (pismeni ispit) održat će se sredinom prosinca 2018. Tri najbolja učenika na školskoj razini natjecanja čine ekipu koja će našu školu predstavljati na županijskoj razini natjecanja u veljači 2019.

Detaljne informacije o natjecanju možete saznati od knjižničarke kojoj se prijavljujete na natjecanje i s kojom se pripremate za natjecanje koje slavi knjigu i čitanje te promiče kulturu čitanja i timski rad učenika. Prijaviti se možete do srijede, 3. listopada 2018.

Informacije o natjecanju možete saznati i klikom ovdje .

Dragi učenici, neka što prije započne vaše druženje sa simpatičnim dječakom Leonom koji zbog loših ocjena iz hrvatskog jezika završi u ljetnoj školi kreativnog pisanja na otoku Prviću, s djevojčicom Lucijom koja spoznaje tajne odrastanja u suvremenom svijetu i luckastim blizankama Lujzom i Lotom! Ovi romani zasigurno će vas oduševiti i potaknuti one koji ne čitaju da iskreno zavole knjigu.