Donacija Udruge „Zeljari“

Varaždinska županija, Turistička zajednica, Udruga kuhara Varaždinske županije te KUD Vidovec organizirali su od 21. do 23. rujna 2018. Zeljarijadu. Varaždinsko zelje je, prema riječima Udruge „Zeljari“, jedini prehrambeni proizvod iz Varaždinske županije zaštićen oznakom izvornosti i zemljopisnog podrijetla od strane Komisije Europske Unije.

Uoči tih događanja Udruga „Zeljari“ ponudila je tako školama Varaždinske županije zelje na školskom jelovniku. Naša je škola izrazila potrebu od 10 kilograma svježeg i 10 kilograma kiselog zelja koje nam je Udruga i donirala. Zahvaljujući donaciji, naša  školska kuharica Snježana Sokol spravila je već u rujnu jelo od svježeg zelja, a u listopadu će na jelovniku biti i  jelo od kiselog zelja.

Učenici, učitelji, zaposlenici i ravnateljica zadovoljni su što su mogli i što će još moći  na jelovniku kušati zdravu namirnicu, a Udruzi Zeljari zahvaljujemo na ukusnom daru!