Biti učitelj nije lako

Biti učitelj nije lako, no to ipak ne zna svatko. Da bi u društvu istaknuo kako su učitelji vrijedni za svaku zajednicu, UNESCO je dan 5. listopada proglasio Svjetskim danom učitelja.

Mi, učitelji naše škole također smo ove godine proslavili Dan učitelja. Nakon nastave su se svi učitelji i zaposlenici okupili u učionici broj 2 i tamo zajedno objedovali.

Prije objeda s nekoliko riječi svim prisutnima obratila se ravnateljica Anđelka Rihtarić, a zatim predstavnica Sindikata hrvatskih učitelja u našoj školi, učiteljica Marija Ružić.

Nakon ručka slijedio je kratak prigodni program koji je pripremio učitelj Darko Meštrić, a pomoćnica u izvođenju bila mu je učiteljica Jelena Keretić. Pogledavši snimke i fotografije iz prethodne školske godine, prisjetili smo se nekih događaja iz života škole te poželjeli nove uspjehe.

Zajedničko druženje izazvalo je osjećaj zadovoljstva, veselja, ali i uzajamnog poštivanja te međusobne potpore koja nam je itekako važna u ovo vrijeme.