Učenici ponosni na kravate svojih očeva i djedova

Od 18. listopada 2003. obilježava se Dan kravate. Tada je u Puli izvedena autorska instalacija Marijana Bušića Kravata oko Arene koju je preko svjetskih televizijskih postaja vidjelo preko milijardu ljudi. Prije deset godina Hrvatski je sabor iskazao kravati posebnu počast proglasivši 18. listopada Danom kravate.

Kravata je neizostavni modni dodatak podrijetlom iz Hrvatske i kroz povijest je izrasla u simbol civiliziranog svijeta, ali i u poznati hrvatski simbol.

Kao hrvatski proizvod, kravata se proširila Europom u 17. stoljeću. Hrvatski su je vojnici nosili oko vrata u Tridesetogodišnjem ratu.

Kao i u mnogim školama i gradovima diljem Hrvatske, u  našoj je školi Dan kravate također obilježen. Učenici i djelatnici naše škole radosno su nosili taj dan kravatu u školi i ponosno su je pokazali našem fotografu.