Pisanje zadaće u školi lakše je uz igru i druženje

Zbog potrebe da netko čuva i brine o našim učenicima i organizira im vrijeme kada nisu na nastavi, a roditelji im rade, u našoj je školi od ove školske godine organiziran u skladu sa zakonom produženi boravak za učenike od 1. do 4. razreda. Zahvaljući upitima i iskazanom zanimanju brojnih roditelja te velikom angažmanu ravnateljice naše škole Anđelke Rihtarić i postojećih vlasti, od rujna ove godine produženi boravak je otvorio svoja vrata malim "boravkašima".

VELIKA SIGURNOST MAMAMA I TATAMA

Roditelji su se sami, kako je izjavila ravnateljica Anđelka Rihtarić, javljali i postavljali upite Školi o organizaciji produženog boravka koji je već organiziran u nekim školama Varaždinske županije. Produženi boravak garancija je mamama i tatama da su njihova djeca u sigurnim rukama kada oni radne. Znaju da im je dijete na sigurnom, na toplom i da ima što pojesti.

ORGANIZACIJA PRODUŽENOGA BORAVKA

Produženi boravak organiziran je za djecu od 1. do 4. razreda. Održava se i u jutarnjoj i u poslijepodnevnoj smjeni. U jutarnjoj smjeni od 8 sati, a u poslijepodnevnoj nakon nastave u jutarnjoj smjeni. Djeca su smještena u  učionici broj 10, nasuprot ureda naše pedagoginje. Ravnateljica ističe kako je učionica dovoljno velika kao prostor za učenje, čitanje i igru. Važno je da oni nesmetano mogu boraviti pokraj ostalih učenika koji su u školi.

TETA U BORAVKU NIJE TETA ČUVALICA NEGO PRAVA UČITELJICA

Vrijeme u produženom boravku je organizirano tako da djeca imaju vrijeme za odmor, za šetnju, druženje i igru, ali i za pisanje domaćih zadaća te učenje i dopunjavanje gradiva koje nisu do kraja usvojili tijekom nastave. Voditeljica produženog boravka, učiteljica Monika Copak ističe: “Djeca u zadanom vremenu napišu domaću zadaću, ja ih nadgledam i usmjeravam prema potrebi. Uvijek im još dam dovoljno vremena za igru i druženje, a uz prijatelje nije problem ni pisanje domaće zadaće.“

ODAZIV DJECE SVE JE VEĆI

U rujnu ove godine bilo je upisano 14 djece, a postoje već i najave upisa novih učenika u sljedećem polugodištu.

FINANCIRANJE PRODUŽENOGA BORAVKA

Razmjerno broju učenika produženi boravak sufinanciraju Općina Sveti Ilija i Općina Beretinec. Roditelji plaćaju cijenu ručka, a Varaždinska županija izdvaja 100 kuna mjesečno po djetetu za higijenske potrepštine, grijanje i materijal za rad.

Kaja Odak, 2.b

Ovdje se dobro osjećam. Jako mi se sviđa što se mogu ovdje igrati. Bolje mi je ovdje napisati zadaću nego da ju sama pišem kod kuće. Hrana mi je jako fina. Najviše volim jesti pohanu piletinu. Tu se igram, pišem zadaću, učim i družim se s prijateljima.

Sanel Osmanović, 3.b

U produženom boravku mi se jako sviđa. Radimo zadaće, igramo se, jedemo, ispunjavamo razne listiće, vježbamo i svašta izrađujemo. Igramo se puzzlama, a igramo  ibingo. Meni je najdraži domino. Stekao sam ovdje puno prijatelja i roditelji mi ne nedostaju.

Roko Mavrić, 2.a

U boravku mi se sviđa, jer se družimo, jedemo, igramo društvene igre, pišemo zadaću.