Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka

Krajem studenoga ove godine učenici prvih razreda naše škole svojim su kućama ponijeli prerađene proizvode ribarstva, a ovaj petak, 7. prosinca 2018., zasladili su se medom iz domaćih hrvatskih pčelinjaka. Obje je donacije osiguralo Ministarstvo poljoprivrede uz suradnju Hrvatske poljoprivredne agencije.

Cilj je ove nacionalne kampanje podići svijest o važnosti domaćih proizvoda te povećati unos zdravih namirnica u obiteljske i školske jelovnike.

Medni dan bio je za učenike 1.a i 1.b razreda zanimljiv i zbog slikovnice Pčelica Jelica i medo Edo koja na simpatičan i pristupačan način govori o slasnome medu, a učenici su, uz pomoć svojih učitelja, imali priliku saznati i nešto više o važnosti pčela za održavanje ekološke ravnoteže i biološke raznolikosti.