Sveti Nikola na Večeri matematike

U našoj je školi 6. prosinca 2018. godine održana Večer matematike na kojoj je sudjelovalo ukupno 162 učenika nižih i viših razreda. Večer je organiziralo Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja, a koordinatorica projekta u našoj školi bila je učiteljica Matematike Snježana Plantak.

Na Večeri matematike sudjelovali su i zainteresirani roditelji, njih ukupno 63. Oni su zajedno s učenicima obilazili radne stanice i birali aktivnosti u kojima će sudjelovati. Zajedno su kroz igru, zabavu i smijeh rješavali jednostavne i složene zadatke. Sudionici su imali priliku igrati Bingo, Memory, Čovječe ne ljuti se, Potapanje brodova, Šah, Zvrk, Domino, Eiffelov toranj i mnoge druge zanimljive igre.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje učenika u tim aktivnostima omogućava stvaranje novih ideja te otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike.

Posebnost ove Večeri bio je i posjet našeg dragog svetog Nikole koji je posjetio svaki razred, uputio učenicima lijepe riječi te im podijelio bombone  i mandarine.